На початку минулого місяця тисячі грецьких студентів в Афінах та інших містах Греції розпочали масовий протест проти реформ у сфері освіти, які запропонував консервативний уряд, очолюваний прем’єр-міністром Кіріакосом Міцотакісом. Ця реформа має на меті узаконити існування приватних університетів у Греції.
Уряд стверджує, що реформа позитивно вплине на економіку і дозволить повернути назад студентів, які навчаються за кордоном. Але, на думку грецьких студентів, у результаті реформи державна безкоштовна освіта перестане бути доступною для всіх, особливо для бідних верств населення. Приватизація університетів, на думку протестувальників, призведе до кристалізації «класового бар’єру» у сфері знання, поглиблення соціальної нерівності та відчуженню багатьох студентів від можливості користуватися своїм базовим правом на освіту.
Студенти проводять марші, протестують біля парламенту, захоплюють університетські будівлі. Підтримку їм виразили також викладачі та науковці, створивши відкритий лист солідарності. На їхню думку, стан державних університетів і так нетривкий, через постійні скорочення фінансування та звільнення викладачів, а введення ринкової логіки призведе до девальвації ступенів. Попри непопулярність реформи уряд не йде на поступки і намагається придушити студентський рух. Грецька влада використовує поліцію, яка брутально розганяє і заарештовує протестуючих страйкарів, проводячи рейди в захоплених будівлях і відганяючи їх від парламенту.
Солідарний спротив – єдиний шлях громадянському суспільству зберегти, розширити та вибороти нові права заради кращого майбутнього. Рішучість, згуртованість і солідарність грецьких студентів надихає, оскільки є гарним прикладом свідомого спротиву та доказом важливості демократичної самоорганізації пригноблених соціальних груп, які критично аналізують негативні явища дійсності та прагнуть подолати їх конструктивним опором.
Профспілка «Пряма Дія» виражає повну солідарність із грецькими студентами, бажаючи їм сили волі і міцної солідарності та кооперації у боротьбі за доступну, безкоштовну освіту, яка повинна належати всім незалежно від соціальної та класової приналежності.